ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۹:۳۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > این زندان نمادی از نقض آشکارای حقوق بشرِ است

این زندان نمادی از نقض آشکارای حقوق بشرِ است

اوباما خود اذعان داشت که این زندان نمادی از نقض آشکارای حقوق بشرِ دولت آمریکا است.     به گزارش نکته نیوز  به نقل از جام، مقامات ارتش آمریکا روز دوشنبه (اول مهر) اعلام کردند که دیگر وقایع ...

اوباما خود اذعان داشت که این زندان نمادی از نقض آشکارای حقوق بشرِ دولت آمریکا است.

412036_958

 

 

به گزارش نکته نیوز  به نقل از جام، مقامات ارتش آمریکا روز دوشنبه (اول مهر) اعلام کردند که دیگر وقایع مربوط به اعتصاب غذا را منتشر نمی‌کنند چرا که شمار اعتصاب‌غذا‌کنندگان به ۱۹ تن کاهش یافته است.

وین مدسن، خبرنگار و محقق آمریکایی گفته است که زندان خلیج گوانتانامو “زندان‌های گولاگ آمریکا در کارائیب” است، جایی که مقامات آمریکایی می‌توانند هرآنچه می‌خواهند انجام دهند چرا که هیچ نظارتی بر این بازداشتگاه نیست.

مدسن روز سه‌شنبه در یک مصاحبه تلفنی به پرس تی‌وی گفت: «شنیدن اینکه دولت آمریکا اساسا می‌گوید “هیچگونه اعتصاب غذایی” وجود ندارد، چندان عجیب نیست. آنان می‌توانند این روند را تغییر دهند؛ آنان می‌توانند اخبار مربوط به گوانتانامو را هر طور که می‌خواهند تغییر دهند. آنها می‌دانند که هیچ‌گونه نظارت خارجی بر این زندان وجود ندارد.»

بازداشتیان زندان گوانتانامو در اعتراض به شرایط سخت زندان و بازداشت‌هایِ بدون اتهام و یا محاکمه، اوایل ماه فوریه اعتصاب غذا کردند و این رویه با گذشت هشت ماه همچنان ادامه دارد.

تصاویر منتشر شده از زندان گوانتانامو در ماه ژوئن زندانیان را در حالی نشان می‌دهد که روی یک صندلی فلزی بسته شده‌اند و نگهبانان ارتش با زور و با استفاده از لوله‌های پلاستیکی از طریق بینی به آنان غذا می‌دهند.

یک قاضی دولتی در ماه جولای اعلام کرد که تغذیه اجباری اعتصاب‌کنندگان زندان گوانتانامو برابر با شکنجه است اما در قلمرو قدرت وی نیست که مانع از انجام این کار شود.

دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، اوایل ماه جاری لغو بررسی شکایت تنظیم شده از سوی اعتصاب کنندگان زندان گوانتانامو که هدف از آن توقف تغذیه اجباری بود را خواستار شد.

تعطیلی زندان گوانتانامو یکی از وعده‌های انتخاباتی اصلی اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ بود. وی خود اذعان داشت که این زندان نمادی از نقض آشکارای حقوق بشرِ دولت آمریکا است.