ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۰۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > ملکه شیرازی امیر قطر در پی طلاق / هووی 17 ساله عامل جدایی + عکس های ملکه

ملکه شیرازی امیر قطر در پی طلاق / هووی 17 ساله عامل جدایی + عکس های ملکه

در پي ازدواج امير قطر با يك دختر 17 ساله، شيخه «موزه» سوگلي شيخ حمد بن خليفه آل ثاني، قصد دارد از همسرش جدا شود و به آمريكا برود. کیهان به نقل از روزنامه ...

در پي ازدواج امير قطر با يك دختر 17 ساله، شيخه «موزه» سوگلي شيخ حمد بن خليفه آل ثاني، قصد دارد از همسرش جدا شود و به آمريكا برود.
کیهان به نقل از روزنامه لبناني الد يار نوشت، شيخه موزه تأكيد كرده كه قصر شيخ حمد بايد تنها يك همسر را به خود ببيند و آن هم خود اوست.

شيخه موزه تصميم گرفته بودجه اي بالغ بر هفت ميليارد دلار از امير قطر دريافت كند كه آن را براي انجام كارهاي پرورشي و تربيتي در اختيارش گذاشته بود و سپس كاخ امير را ترك كند تا بدين ترتيب شيخ حمد زندگي مشترك جديد خود را با همسر جديدي كه براي خود انتخاب كرده و گفته مي شود فقط 17 سال دارد آغاز كند.

«موزه بنت ناصر المسند» دومين همسر از سه همسر امير قطر «شيخ حمد بن خليفه آل ثاني» است. او خود را يكي از مدافعان سرسخت حقوق زنان معرفي مي كند و فارغ التحصيل رشته جامعه شناسي است.

برخي معتقدند كه شيخه موزه ايراني الاصل و اهل شيراز است و اسم واقعي اش زهره صادقي است. شيخه موزه در سال 1999 در لندن با امير قطر ازدواج كرد و داراي يك پسر و يك دختر است.

اولين آشنايي او با حاكم قطر به ميهماني افطاري بازمي گردد كه پدر امير كنوني قطر در قصر خود تدارك ديده بود. موزه بنت ناصر المسند اولين زن از خاندان سلطنتي است كه مناصب حكومتي دارد، او تابوهايي كه در بين عرب ها در مورد زنان وجود داشت را شكست به طوري كه نماينده ويژه يونسكو در امور آموزش پايه و پيشرفته و رئيس بنياد آموزش و علوم و توسعه جامعه قطر شد.

تنها چند سال پس از ورود اتفاقي اين زن متفاوت به خانواده سلطنتي! شيخ حمد بن خليفه آل ثاني، همسر موزه بنت مسند در يك كودتاي آرام و بدون خونريزي پدر را از قدرت كنار زده و بر تخت سلطنت مي نشيند.

شیخه موزه بنت ناصر و  واقعه ای به نام زلزله زنانه

به گزاش جهان، در حالی که پدر شیخه موزه بنت ناصرالمسند بخاطر انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور و سیاستهای دولت در زندان امیر قطر بود ولی او عروس  خانواده سلطنتی قطر می شود تا این امیر نشین حاشیه خلیج فارس را با  واقعه ای بنام زلزله زنانه روبرو سازد. 


تنها چند سال پس از ورود این زن متفاوت به خانواده سلطنتی برحسب اتفاق! شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی همسر موزه بنت مسند دریک کودتای آرام و بدون خونریزی بر تخت سلطنت می نشیند .

برخی معتقدند که برتخت نشستن همسر موزه بنت مسند موجب شد تا ملکه قطر بتواند توانایی های خود را بعنوان یک همسر متفاوت درعرصه های سیاسی، اجتماعی ،اقتصادی و بین المللی به نمایش بگذارد. 

او بقدری بر امیر قطر نفوذ داشته که توانسته است وضعيت زندگي کارگران خارجي در قطر و محل هاي اسکان آنها را بهبود بخشد، دستگاه حمل و نقل عمومي قطر را نوسازي کند، امکان تحصيل زنان در دانشگاه را فراهم کند و به عنوان سفير يونيسف هم فعاليت کند.

اثر گذاری شیخه موزه بنت ناصرالمسند بر وقایع کشور قطر بر مردم این کشور پوشیده نیست به طوری که اسرا آل ابراهيم دختر جوان دانشجوي قطري دراین باره می گوید: «ملکه بهترين اتفاق ممکن براي قطر بود… او الهام بخش همه ما است، از زماني که او ملکه شده قطر صددرصد عوض شده است.» 

ملکه قطر در مورد تحولات کشورش مي گويد: «ما فقط اين را باور داريم که پيشرفت با برنامه ريزي به دست مي آيد نه به صورت تصادفي، يا فقط با خرج کردن پول و ما باور داريم که بردن کشور به سمت پيشرفت وظيفه ما است.» 

زنی متفاوت درخانواده آل ثانی
خانواده ای که تا دیروز شاهد حضور هیچ زنی از خاندان سلطنتی در مناسبات سیاسی کشورشان نبوده امروز شاهد حضور همسر دوم امیر در که در اماکن عمومي و مجامع  بین المللی است بگونه ای که او را اولین زن متفاوت خانواده آل ثانی معرفی می کنند. اما اين تنها تفاوت او نيست، چرا که تلاش هاي او براي مدرن کردن قطر، بهبود شرايط زندگي زنان و از بين بردن تبعيض ها در کشور قطر او را به چهره ايي بسيار محبوب بدل کرده است.

این اتفاقات درحالی رخ می دهد که تا چند سال قبل، دولتمردان قطر تحت تأثير جامعه سنتى و انزواگراى كشور هيچ گونه نقش و يا حقوقى براى زنان قائل نبودند. اما با روى كار آمدن شيخ حمد بن‏خليفه آل ثانى به عنوان امير قطر، دولت اين كشور در راستاى اجراى اقدامات دمكراتيك در كشور و برداشتن سانسور و نظارت دولت بر مطبوعات و بعضى از آزاديهاى فردى و اجتماعى، نسبت به برطرف كردن بعضى از قيود سنتى از زنان و استيفاى حقوق اجتماعى و مدنى آنان وعده داد. 

جالب تر آنکه تاكنون اجازه چاپ تصوير همسر امير و بعضى از اساتيد و مسئولين زن قطرى در مطبوعات به علت عدم پذيرش جامعه (به نقل از محافل قطرى) وجود ندارد.

همسر دوم امیر قطر و مناسبات بین المللی

ملکه قطر کشور های غربی
وی با کشور های غربی روابط بسیار خوبی دارد به طوری که خودمدعی است برای پیشرفت در کارش از الگوی غربی ها استفاده کرده است و این موضوع در جلساتی که در سفر های مکرر وی و همسرش به کشورهای غربی کاملا مشهود است.
انگلیس کشور محبوب ملکه قطر است و  ملکه قطر که رئیس بنیاد آموزش و علوم و توسعه جامعه است مدل آموزشی انگلیسی ها را در کشورش پیاده کرده است بارها در این باره با آنها به جلسه وگفتگو نشسته است.  

ملکه قطر و فلطسین اشغالی
شیخه موزه بنت ناصر المسند درمورد فلسطین اشغالی مواضع مبهمی دارد به طوری در  جلسه ای به کودکان فلسطینی گل هدیه می کند و ابراز محبت و همدردی با آنها می پردازد.

www.9ktenews.com
اما چندی بعدهمسرش امیر قطر در ملاقات ویژه ای که با لیونی دارد، دست دوستی به سوی صهیونیست های غاصب دراز می کند و در این نسل کشی مسلمانان شریک می شود و سکوت ملکه قطر در این مورد این عمل قبیحانه همسرش در هالهای از ابهام قرار دارد آن هم ملکه ای که بیشترین نفوذ را بر همسرش دارد. 

این اشک تمساح تاجایی ادامه می یابد که در جریان جنگ غزه، ملکه قطر در همایش نمادین که به دعوت همسر اردوغان (نخست وزیر ترکیه) بود همراه با ملکه های کشورهای اسلامی جمع شدند تا از مردم غزه حمایت کنند.

نکته جالب دراین همایش نمادین، پیام حمایت همسر سارکوزی (کارلابرونی) اسپینوزا(همسر نخست وزیر اسپانیا)و همسر بلر بودکه اعلام کردند از جمع حاضر حمایت می کنند…

سامی یوسف (خواننده ایرانی انگلیسی) جولیا پتروس(خواننده لبنانی) رغدا(دختر صدام)سامر بصری سوزان نجم الدین (هنرپیشه سوری )هم میهمان این جلسه بودند…

ملکه قطر و ایران
شیخه موزه بنت ناصر المسند در ظاهر علاقه خاصی به ایرانی ها دارد شاید حضور فعال زنان ایران در عرصه های مختلف علت این امرباشد چراکه وی به شدت مدافع حضور فعال زنان درعرصه های اجتماعی فرهنگی سیاسی و بین المللی است.


(دیدارملکه قطر با همسر رئیس جمهور ایران در فرودگاه دوحه)

در حالی که شاهد احترام ملکه قطربه ایران هستیم اما نباید شیطنت قطریها را در مورد جعل نقشه فراموش کرد زمانی که به جعل یکی از شهر های مهم ایران درنقشه پرداختند و از  نامی که صدام حسین و دشمنان تجزیه طلبش از آن بهره می بردنداستفاده کردند.


(شیطنت قطری ها و جعل نقشه ایران)

ملکه قطر با وجود آنکه توانسته درکشور قطر تغییرات زیادی به نفع زنان انجام دهد اما تفکر غربی او در دفاع از حقوق زنان ممکن است زنان مسلمان قطر را به قهقرا بکشاند.
از طرفی وی در مواضع بین الملل هم سوی غربی ها تاکنون عملکرده اش درمورد جهان اسلام درهاله ای از ابهام قرار دارد.