ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۳۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > بنیامین نتانیاهو : به سوریه حمله میکنیم / وزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت خبر داد

بنیامین نتانیاهو : به سوریه حمله میکنیم / وزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت خبر داد

سوریه آخرین بار در سال 1973 در قالب ارتش های عربی با اسرائیل وارد جنگ شد. هم اکنون منطقه جولان سوریه در اشغال نظامی اسرائیل قرار دارد. نخست وزیر اسرائیل تهدید کرد برای ...

سوریه آخرین بار در سال 1973 در قالب ارتش های عربی با اسرائیل وارد جنگ شد. هم اکنون منطقه جولان سوریه در اشغال نظامی اسرائیل قرار دارد.

نخست وزیر اسرائیل تهدید کرد برای جلوگیری از انتقال سلاح شیمیایی سوریه به دست گروه هایی که او آنها را “تندرو” توصیف کرد، علیه سوریه اقدام نظامی انجام خواهد داد.

www.9ktenews.com

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت، نتانیاهو این مطلب را در دیدار با سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در تل آویو مطرح کرد و گفت: اگر سلاح شیمیایی در دست سازمان های تروریستی قرار بگیرد، اسرائیل حمله نظامی علیه سوریه را بررسی می کند.

ایهود باراک وزیر دفاع اسرائیل در ماه ژوئیه گذشته گفته بود اسرائیل اجازه نخواهد داد سلاح شیمیایی سوریه در دست گروه های مسلح مانند حزب الله لبنان قرار بگیرد و دستورات لازم به ارتش اسرائیل داده شده تا برای دخالت نظامی احتمالی در سوریه آمادگی داشته باشد.

براساس آمارهای سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه یکی از گروه های مخالف دولت دمشق،از آغاز ناآرامی ها در این کشور در 19 ماه گذشته تاکنون حدود 29 هزار نفر کشته شده اند. سوریه هم اکنون شاهد جنگ داخلی میان ارتش و مخالفان مسلح است.

تایید این رقم از تلفات توسط سازمان های بی طرف غیرممکن است زیرا دولت سوریه مانع از فعالیت سازمان های امدادرسان و رسانه های بین المللی در این کشور می شود.

سخنگوی وزارت خارجه سوریه قبل از این با تایید مالکیت سلاح شیمیایی گفته بود: سوریه از این سلاح در ناآرامی های داخلی استفاده نخواهد کرد.

سوریه آخرین بار در سال 1973 در قالب ارتش های عربی با اسرائیل وارد جنگ شد. هم اکنون منطقه جولان سوریه در اشغال نظامی اسرائیل قرار دارد.

همچنین جنگنده های اسرائیل در سپتامبر 2007 با ورود به حریم هوایی سوریه و عبور از آسمان دمشق، تاسیسات هسته ای را در منطقه دیرالزور بمباران کردند.