ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۲۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > جزئیات ساخت و پرواز پهپاد حزب الله / ساخت ایران مونتاژ حزب الله + فیلم

جزئیات ساخت و پرواز پهپاد حزب الله / ساخت ایران مونتاژ حزب الله + فیلم

هیچ یک از رادارهای پیشرفته اسرائیل، آمریکا و ناتو نتوانست پهپاد حزب‌الله لبنان را که صدها کیلومتر بر فراز فلسطین اشغالی پرواز کرد، ردیابی کند و سرانجام یک جنگنده اف-16 اقدام به ...

هیچ یک از رادارهای پیشرفته اسرائیل، آمریکا و ناتو نتوانست پهپاد حزب‌الله لبنان را که صدها کیلومتر بر فراز فلسطین اشغالی پرواز کرد، ردیابی کند و سرانجام یک جنگنده اف-16 اقدام به مقابله با این پهپاد کرد.

www.9ktenews.com جزئیات پرواز پهپاد حزب‌الله بر فراز فلسطین اشغالی+فیلم

فارس، حزب‌الله لبنان نام پهپاد نفوذی را «ایوب» نامگذاری کرد که بنابر گفته «سیدحسن نصرالله» این نامگذاری به دو دلیل انجام شد، نخست متبرک شدن به نام ایوب پیامبر(ع) و دوم جاودانه ماندن نام شهید حزب‌الله «حسین ایوب».

 

{flvremote}http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Video/1391/07/21/13910721000007.flv{/flvremote}

 

اما مسیر پرواز پهپاد شناسایی حزب‌الله که بر فراز فلسطین اشغالی پرواز کرد اینگونه بود: این پهپاد پرواز خود را بر فراز دریای مدیترانه به سوی ساحل جنوبی فلسطین اشغالی آغاز کرد.

دو نکته بارز در مسیر پروازی این پهپاد آن است که توانست حریم عملیاتی و حریم هوایی اسرائیل را بدون هیچگونه ردیابی طی کند.

حریم عملیاتی اسرائیل، منطقه‌ نفوذ و سیطره پدافند دفاع هوایی اسرائیل بوده که بالغ بر 150 کیلومتر در ساحل دریا است. حریم هوایی، معمولا حریم قانونی هر کشوری است که تا 70 کیلومتر بالای دریا امتداد می‌یابد.

این پهپاد پرواز خود را بر فراز ناوگان‌های حاضر در مرز دریایی فلسطین اشغالی ادامه داد، جایی که ناوگان‌های آمریکا، کشورهای غربی و اسرائیل حضور داشتند که همگی برای دفاع و محافظت از حریم اسرائیل فعالیت می‌کنند.

پهپاد ایوب توانست بدون شناسایی شدن، تمام ردیاب‌ها و رادارهای اسرائیل را پشت سر بگذارد. این پهپاد پرواز و جمع آوری اطلاعات بر فراز سکوهای نفتی اسرائیل را نیز از دست نداد. حزب الله لبنان به طور دقیق مشخص نکرده است که پهپاد ایوب دقیقا از چه نقطه‌ای وارد سرزمین‌های اشغالی شد. اسرائیلی‌ها هنوز نتوانسته‌اند نقطه دقیق ورود پهپاد را مشخص کنند و حزب‌الله نیز سه مسیر پروازی را برای ورود پهپاد به سرزمین اشغالی مشخص کرده است.

این پهپاد توانست از سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» که در سرتاسر مرز نوار غزه مستقر شده بدون شناسایی عبور کند.

پهپاد ایوب در عملیات خود توانست بر فراز مهمترین پایگاه‌های نظامی اسرائیل پرواز کرده و عملیات شناسایی خود را انجام دهد.

این پهپاد توانست خود را تا نزدیکی سایت هسته‌ای دیمونای اسرائیل برساند و در این منطقه بود که وجود پهپاد ایوب شناسایی شد. بر اساس اعتراف اسرائیلی‌ها، شناسایی این پهپاد توسط رادارها انجام نشد و توسط دیده‌بان‌ها و از طریق چشم انجام شد.

بنا بر گفته سیدحسن نصرالله، پهپاد ایوب ساخت ایران و مونتاژ جوانان متخصص لبنانی است.