ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۳۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > سوریه از ترکیه عذرخواهی نمی کند ! / اعتراض صدها نفر از مردم ترکیه به جنگ احتمالی با سوریه

سوریه از ترکیه عذرخواهی نمی کند ! / اعتراض صدها نفر از مردم ترکیه به جنگ احتمالی با سوریه

نماینده سوریه در سازمان ملل ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده قربانیان حادثه حمله خمپاره‌ای به خاک ترکیه، ادعای ترکیه در عذرخواهی از این کشور را رد کرد. فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ...

نماینده سوریه در سازمان ملل ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده قربانیان حادثه حمله خمپاره‌ای به خاک ترکیه، ادعای ترکیه در عذرخواهی از این کشور را رد کرد.

www.9ktenews.com دمشق هرگونه عذرخواهی از دولت ترکیه را رد کرد

فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نماینده سوریه در سازمان ملل گفت دولت سوریه قصد افزایش خشونت با سوریه را ندارد و در حال بررسی حمله‌های انجام شده به خاک ترکیه است که به کشته شدن 5 تن از شهروندان این کشور منجر شد.

بشار جعفری برای خبرنگاران، نامه ارسال شده سوریه به شورای امنیت را قرائت کرد که در آن با خانواده‌های قربانیان آن حادثه ابراز «همدردی عمیق» شده بود.

در حالی که دولت ترکیه پیش از این مدعی شده بود سوریه از این کشور به خاطر حادثه روز گذشته عذرخواهی کرده است، نماینده سوریه در سازمان ملل ضمن رد این ادعا گفت در این نامه هیچ عذرخواهی از ترکیه وجود ندارد، زیرا هنوز مراحل تحقیقات درباره این حادثه به اتمام نرسیده است.

جعفری گفت حمله انتقام‌جویانه صبح روز پنجشنبه ترکیه به خاک کشورش باعث زخمی شدن دو تن از مقامات ارتش شده است.

نماینده سوریه در سازمان ملل از ترکیه خواست رفتاری «منطقی و عقلانی» داشته باشد و از نفوذ تروریست‌ها و شورشی‌ها و قاچاق سلاح از مرزهایش» جلوگیری کند.

 

معاون نخست‌وزیر ترکیه پیش از این ادعا کرده بود که سوریه امروز به طور رسمی به دلیل حمله خمپاره‌ای دیروز به اراضی ترکیه،عذرخواهی کرده و مسئولیت این حمله و کشته شدن 5 شهروند ترک را پذیرفته است

 

صدها شهروند ترکیه‌ای روز پنجشنبه در استانبول تظاهرات کرده و مخالفت خود را با هرگونه جنگ احتمالی علیه سوریه اعلام کردند.

www.9ktenews.com صدها شهروند ترکیه‌ای علیه هرگونه جنگ احتمالی با سوریه تظاهرات کردند

فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، صدها شهروند ترکیه‌ای روز پنجشنبه در استانبول تظاهرات کرده و با هرگونه جنگ احتمالی با سوریه ابراز مخالفت کردند.

این تظاهرات پس از آن صورت گرفت که پارلمان ترکیه مجوز اقدام نظامی در صورت ضرورت را به دولت داد.

تظاهرات کنندگان در این تظاهرات پارچه نوشته بزرگی را حمل می‌کردند که بر روی آن نوشته شده بود «جنگ نه».

این تظاهرات به دعوت احزاب چپ و در میدان اصلی شهر استانبول برگزار شد.

تظاهرات کنندگان به شدت از «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه که رئیس حزب عدالت و پیشرفت است، انتقاد کرده و اعلام کردند که وی ترکیه را به «جنگ امپریالیستی» با سوریه وارد می‌کند و شعارهایی را علیه وی و آمریکا سر دادند.

صبح روز پنجشنبه نیز ده‌ها تظاهرات کننده ترک مخالف جنگ تلاش کردند خود را به ساختمان پارلمان در آنکارا برسانند اما پلیس ضد شورش با گاز اشک آور مانع از این اقدام شد.

روز چهارشنبه تحولات مشکوکی در مرز سوریه با ترکیه روی داد که گمانه‌زنی‌ها تشدید اوضاع سوریه را افزایش داد.

نخست از داخل اراضی سوریه به سوی یکی از مناطق مرزی ترکیهف خمپاره شلیک شد که در پی این رویداد، 5 شهروند ترکیه‌ای کشته شدند.

پس از آن نیز ترکیه در اقدامی متقابل، اقدام به بمباران چندین ساعته مناطقی در سوریه کرد.