ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > اعتراف وزارت دفاع آمریکا پنتاگون به تجهیز کردهای سوریه به سلاح سنگین

اعتراف وزارت دفاع آمریکا پنتاگون به تجهیز کردهای سوریه به سلاح سنگین

اعتراف وزارت دفاع آمریکا پنتاگون به تجهیز کردهای سوریه به سلاح سنگین وزارت دفاع آمریکا از موافقت دولت ترامپ با تجهیز نیروهای کرد سوریه به سلاح سنگین خبر داد.فرماندهان ارتش آمریکا از ماه‌ها پیش درخواست تسلیح ...

اعتراف وزارت دفاع آمریکا پنتاگون به تجهیز کردهای سوریه به سلاح سنگین

اعتراف وزارت دفاع آمریکا پنتاگون به تجهیز کردهای سوریه به سلاح سنگین

وزارت دفاع آمریکا از موافقت دولت ترامپ با تجهیز نیروهای کرد سوریه به سلاح سنگین خبر داد.فرماندهان ارتش آمریکا از ماه‌ها پیش درخواست تسلیح یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) را مطرح کرده بودند.

با این حال ترکیه گروه‌های کرد مستقر در نزدیکی مرزهای خود را مرتبط با حزب کارگر کردستان (پ.ک.ک) می داند که از جانب آمریکا و ترکیه به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده است.
«استیون تاونسند» فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی با هدایت آمریکا در سوریه و عراق مارس گذشته میلادی (اسفند 95) گفته بود که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این نیروها تهدیدی برای ترکیه بوده باشند، یافت نشده است.
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه اخیرا در این رابطه به واشنگتن هشدار داد و گفت: از نظر آنکارا هیچ فرقی میان «پ.ی.د (حزب اتحاد دموکراتیک)»، «ی.پ.گ» و «پ.ک.ک» وجود ندارد و همه اینها سازمان های تروریستی هستند.
ادامه همکاری آمریکا با ی.پ.گ و پ.ی.د به رغم اصرار آنکارا برای تروریستی خواندن این گروه ها، فعالیت‌های نظامی مشترک 2 کشور را در منطقه تحت الشعاع قرار داده است و تصمیم واشنگتن برای تسلیح نیروهای کرد به سلاح سنگین هم می تواند این شکاف را افزایش دهد.
یک منبع آگاه به نیویورک تایمز گفته است، دولت آمریکا پیش از این آنکارا را از تصمیم خود برای تجهیز کردهای سوریه به سلاح سنگین مطلع کرده بود.

به گزارش نکته نیوز به نقل از نیویورک تایمز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز سه شنبه از موافقت دولت ترامپ با تجهیز نیروهای کرد سوریه به سلاح سنگین برای شرکت در آزادسازی شهر رقه خبر داد؛ اقدامی که می تواند بار دیگر در روابط 2 جانبه با ترکیه تنش جدی ایجاد کند.