ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۴۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > پوستر جشنواره کن بالاخره رونمایی شد + عکس

پوستر جشنواره کن بالاخره رونمایی شد + عکس

پوستر جشنواره کن بالاخره رونمایی شد ساعاتی پیش دفتر جشنواره فیلم کن پوستر هفتادمین دوره این واقعه بزرگ سینمایی را رونمایی کرد. پوستر هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن که از 17 تا 28 می (27 اردیبهشت ...

پوستر جشنواره کن بالاخره رونمایی شد

پوستر جشنواره کن بالاخره رونمایی شد

ساعاتی پیش دفتر جشنواره فیلم کن پوستر هفتادمین دوره این واقعه بزرگ سینمایی را رونمایی کرد. پوستر هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن که از 17 تا 28 می (27 اردیبهشت تا 7 خردادماه) در شهر ساحلی کن فرانسه برگزار می شود، رونمایی شد.
این پوستر مزین به تصویر «کلودیا کاردیناله/Claudia Cardinale»، ستاره ایتالیایی فیلم هایی چون «هشت و نیم» فدریکو فلینی، «روکو و برادرانش/Rocco And His Brothers» ساخته لوچینو ویسکونتی و «پلنگ صورتی/The Pink Panther» بلیک ادواردز است.

رونمایی از پوستر جشنواره کن

کاردیناله در بروشوری که همراه این پوستر ارائه شده می گوید این عکس سال 1959 و وقتی او که جوان 21 ساله ای بوده و بر فراز یکی از پشت بام های شهر رم می رقصیده از وی گرفته شده است. نام عکاس را به خاطر ندارد اما از آنجا که این عکس نشان دهنده رگ و ریشه واقعی اوست، آن را دوست دارد.

پوستر جشنواره کن بالاخره رونمایی شد

کاردیناله همچنین اضافه کرده در زمان ثبت این عکس هرگز حتی خواب این را نمی دیده که روزی پا به بزرگ ترین و مشهورترین سالن های سینما بگذارد

.
جشنواره فیلم کن چند سالی است با انتشار عکس چهره های برجسته سینما در پوستر این رویداد سینمایی، از جایگاه هنری آنها تقدیر به عمل می آورد. در سال های گذشته عکس بازیگرانی چون پل نیومن، اینگرید برگمن، مریلین مونرو، مارچلو ماسترویانی، میشل پیکولی و فی داناوی روی پوستر جشنواره کن رفته است.

جشنواره فیلم فجر هم دو سالی است به تقلید از جشنواره کن، این روند را در پیش گرفته و طی دو سال گذشته عکس مرحوم خسرو شکیبایی و علی حاتمی را در پوستر خود جای داده است.